avalosc57
avalosc57 avalosc57
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Antonio eats 1 slice of pizza in 3 minutes. How long will it take Antonio to eat 4 slices?​

Respuesta :

xsn1per
xsn1per xsn1per
  • 01-03-2021

Answer:

12 minutes

4*3

That's the answer

Answer Link

Otras preguntas

According to McGonigal, how do these opposing parties view gaming? How does the acknowledgment of these opposing parties strengthen McGonigal's argument?
Aimee has an internal locus of control. Her manager should?
While taking on fuel oil, the transfer hose leaks causing a sheen on the water. What action should you take?
In the early 1930s, why did so many farmers lose their land? they paid off their mortgages too quickly, resulting in heavy bank fines. they could not earn enoug
Old age hath yet his honour and his toil; Death closes all; but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove
4 pounds of oranges cost $12. what is the unit price per pound ? $ 1 per 3 pounds $ 3 per 1 pound $6 per 2 pounds $12 per 4 pounds
You talked about the response to the financial crisis, and perhaps not enough deficit spending as a response. my question is, are:____________
The 1970s economy in the united states experienced a phenomenon known as ""stagflation. "" what are three indicators of stagflation?
Build Your Math Skills 2B, Round decimals to the nearest hundredth (0.01): 1223.075
Determine whether the underlined conjunction in the sentence below is subordinating, coordinating or correlative. the camera was notable because it ran quietly