jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

writing ; write a letter to your friend about important of reading books?
a heart is randomly chosen 7 out of 12 times from the cards shown
write a letter to your friend in another region telling him or her what you would like to be in future stating reason why​
An author wants to show that prosperous times are coming to an end for a character. What setting would show the audience this change? A tree covered in leaves
I WILL GIVE BRAINLIEST HELPP PLS
Write a balanced nuclear equation for the alpha decay of titanium-45.
Rural farmers grouped together in the 1890s around what monetary issue? A. Import Tax B. Free Silver C. Tariffs D. Retirement funds
Express 0.89 as percentage and fraction.
-(2x+7=-(2x+7) how many solutions
[TRUE OR FALSE] It has been found that new life can appear from lifeless objects. PLEASE ANSWER ASAP