yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

Explain how early humans used tools and technologies to establish communities.
Which sentence in this summary restates the thesis of the article? Service improves society, impacting the helpers as well as those needing assistance. It me
What common theme do the Gettysburg Address and the Declaration of Independence share? A. The abolition of slavery B. Anger of the British government C. Encou
What is the difference between –4 and 6?
which of the following traits makes a character most likely the antagonist
Match the following rocks with the correct type obsidian intrusive igneous granite organic sedimentary conglomerate clastic sedimentary evaporite extrusive igne
How is a reservoir different from other kinds of lakes?
which person is the best example of a round character from american born Chinese ? A. Melanie B. Danny C. Chin-Kee D. Suzy Nakamura
What is the second moston common drug found in collision victims
What are some of the challenges in fighting superbugs?