sikeymikey89 sikeymikey89
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 1 lb 5 oz can of hairspray cost $9.95 which is the cost per ounce to the nearest cent

Respuesta :

lydiahoward0809
lydiahoward0809 lydiahoward0809
  • 12-02-2021

Look up "Everything You Need To Know About Math In One Big Fat Notebook pdf." It's the best thing I've ever been given, I have it with me in math class all the time and I've aced every test. I have it with me right now and it has everything I've ever been taught about math in it so it might help you.

Answer Link

Otras preguntas

please help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!
the area of the balkan countries is frequently plagued by ethnic conflict that generates what among the nations
Which number line represents the solution?
Triangle DEF is similar to triangle GHK. What is the value of DF if GK is 3.4 inches, EF is 2.25 inches, and HK is 9 inches?
Calculate the slope of the line given the points (2, 1) and (1, -4). A. 1/5 B. 5 C.-3 D. none of the above
The measure of angle N is 58º. What is the measure of angle L?
Your friend wants to lose weight around the belly. Your friend is planning to do crunches every day to lose the weight, but is not planning on doing any other e
Recent figures show that most caterers have a profit margin of        A. 5–10%.   B. 20–50%.   C. 10–30%.   D. 50–90%.
How does rotation and days relate?
you want to ask your teacher for extra help,so you practice in your mind what you will say. this is an example of ____. A) eustress B) distress C) a stressor D)