chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

Given that FISH is a square and FI=2 centimeters
1.1. Explain what it means to "adapt to change" ​
using the concept of quadratic equations, solve the question below. Two positive numbers differ by 5 and the sum of the
O 17. Find the surface area of the sphere. 288 mm 900 mm² O225 mm² O 216 mm² r = 15 mm
Find the value of r so the line that passes through the pair of points has the given slope. (r, 3), (5, 9), m=2
Two sled dogs are pulling on the same sled. The sled needs to travel due North. The first dog, Chuck, is pulling with 135 pounds of force at an angle 15 degrees
name some cholinergic antagonist drugs?​
write a letter to louis XVI persuading him to take a certain action before the country turns to revolution
Why does Esperanza want to stay at school for lunch?
solve for x then solve for the angle indicated- m