gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

why does the same side of the moon always face the earth?
can someone please help ? (:
could you tell me what is an embryo?
At the start of "The Necklace," why does Mathilde's husband go through "great trouble" to get an invitation to the ball?
a map has a scale of 2 in : 25 mi. The map shows a highway is 31 inches long. how long is the actual highway?
Compare the various effects that alcohol has on the mind and body at two different blood alcohol concentrations.
please give three reasons why a battle would happen in a certain area ? :)
can someone please help ? (:
How do we call a very small video,that is repeating unlimitedely
could you tell me what is a mutagen?