ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Two negative charges that are both -3.0 C push each other apart with a force of 19.2 N. How far apart are the two charges ?
What effect does emerson believe nature has on all people regardless of age?
List three differences between Continental Drift vs Plate Tectonics (it's for a bubble map)
Listeners usually realize how tense a speaker is. a. True b. False
Jim earns $44,700 annually and pays 11-1/4% for state and local taxes. How much tax does he pay annually?
What is the difference between relative dating and radioactive dating?
Based on the Cuban phylogenetic tree, which of the following is the correct order of appearance of the ecomorphs on that island, from earliest to latest?
Which of the following statements best describes French settlers' treatment of Native Americans? A. French settlers ignored the local native population unl
I need help with this arithmetic sequence please show work if possible
What is the solution to 2h+8>3h-6