Seudónimo Seudónimo
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

the cupcakey sells a half-dozen donuts for $16.50. Write a rate to determine the cost per cupcake.

Respuesta :

Brainliest Brainliest
  • 03-11-2016
Half dozen=6 16.50/6 =2.75 2.75$ per cupcake
Answer Link

Otras preguntas

Kinesthetic disorders enhance one’s ability to perform voluntary movements. Please select the best answer from the choices provided T F
In "Hills Like White Elephants," the references to the operation are _____. Indirect dramatic ambiguous specific
When Lance goes jogging, his heart rate increases to pump blood faster and supply his muscles with more oxygen to move quicker. Which two interaction of body sy
A random sample of 25 seniors were asked what they planned to do immediately after graduation from high school. Their responses are shown in the table. A 2-colu
Decide whether each statement is a positive or negative effect of removing the machines and putting in a store. 1. Healthy snacks cost more than unhealthy snack
Please help me with this question
Help!!! please...and Thank You!...
Which substance, when mixed with water, will produce the best conductor of electricity?.
. When should you change your tone of voice during an oral report? whenever you start talking about a different example when you get to the end of your oral r
hey can anyone help find the area pls