Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

a wheel that has teeth that fits into another wheel is
how do I solve 4/5-1/4
expanded form for 6009
Parmesan cheese was on sale for $13.60 per pound. Wesley bought a piece of the Parmesan cheese that weighed 1 1/8 pounds. How much did he pay?
The volume of one cup of water is 0.000236 cubic meters. Use scientific notation to represent the volume of one cup of water.
Question #3 ??24 ten thousands
It's division I think
how to write 3/4 as a decm
Which of the following is a characteristic of a sedentary person
The ratio of girls to boy in the junior high band is 5 to 7. At the beginning of the year, there were 72 students in the band. By the end of the year, the ratio