samiyahskyers4
samiyahskyers4 samiyahskyers4
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I haven't did my math for a month since brainly tutoring wasn't working. I need you guys help ​

I havent did my math for a month since brainly tutoring wasnt working I need you guys help class=

Respuesta :

ramirezc0 ramirezc0
  • 04-02-2021

Answer:

$2.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
emimultistan03
emimultistan03 emimultistan03
  • 04-02-2021

Answer:

$25 per ft2

Step-by-step explanation:

you have to calculate the area  (20x8=160sq ft) and then get 4000/160 which is $25.

Answer Link

Otras preguntas

Joey won the hot dog eating contest by eating 60 hot dogs in 10 minutes. Find the unit rates for Joey's hot dog eating. How many hot dogs did he eat in 1 minute
A 10-N force is needed to move an object with a constant velocity of 5.0 m/s. What power must be delivered to the object by the force
Use the distance formula to find the distance between the points (−10,−9) and (−3,8).
what is a word for ambition without responsibility
HELP PLSSS!!! answer the question asap!
ricki is working a part-time job this summer. the table shows how many hours she worked each day during her first week. Monday: 4 hours Tuesday: 0 hours Wednesd
you buy 3pairs of jeans for 35.95 each and get a fourth for free what is yourcost pair for free what is your cost per pair of jeans?
, I have been studying Japanese for over a year now, but I am gradually starting to decrease my time learning Japanese. I was wondering if anyone has a system t
7TH GRADE MATH HELPP LOL
Why isn't the American Revolutionary War popular in Great Britain?