lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Arrows have plastic vanes or feathers that provide stability and accuracy in flight. What is the name for these vanes or feathers?
Someone please help me with these math problems
Warm ocean water, water vapor, and converging winds are all requirements in the formation of a(n)______________. thunderstorm earthquake hurricane snow storm
You drive a car that holds 15 gallons of gasoline. Your car uses 0.03 gallons per mile. Which equation best represents this information?
In your opinion, what color goes well with the following colors: Red, Green, AND Blue. There is NO right or wrong answer.
What does the triangle in front of the variable in the rate of change formula mean
How were Southern votes secured for the Kansas-Nebraska Act?
Rachel is making bouquets. Each bouquet will have 3 red flowers and 5 orange flowers. How many flowers does she need to make 6 bouquets?
jim wants to put carpet in 4 identical rooms. Each room is 14ft by 20.5. ft. A roll of carpet will cover 2oo ft. how many rolls will he need
why is there day and night