pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

Using GEMDAS, what is the simplified form of this expression? 63 x 4 = 2x2=3 - 17
The graph shows the consumption of gasoline and diesel fuels by vehicles in the United States for a period of 40 years. What consequence would likely result fro
Please answer fast!!! - - - Correct answers please, I will give you 100 points and brainiest!
What is the formula of the curved surface of a cylinder?
I will give 500 points! What is the composition of Milk?
Alex wants to start a new restaurant in his neighborhood. He knows that most restaurants fail in their first year of being open. Despite this fact, Alex decides
Atoms must break their old bonds in order to form new bonds. True or false?
Draw the structure of the major organic product(s) of the reaction. Grinard's
Which of the following is true about the march on Washington in 1963
Squanto assisted the colonists of which New England colony?