michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

Your Assignment Jane is training for a triathlon. After swimming a few laps, she leaves the health club and bikes 16 miles south. She then runs 12 miles west. H
please help....thank you
Mason used distributive property of multiplication to help him solve the equation 3 x 7 = ________. Mason did not get the same answer for each side of the expre
how long after testing positive will you test negative
A soccer club had 22 members with a mean age of 19.
Then 22 new members joined. One is 17 years old, and the other is 30 years old.How did the mean age change a
© Here is a map of a town. The map shows a centimetre ruler. a 4 km is represented by 1 cm. Find the real-life distance between the ice rink and the museum.
Is there any study tips that are useful and for people that are not that intelligent?​
What was the trend in the number of representatives for free states? Please help, I’ll give brainliest!
What variations in language can a reader look for to better understand a character? Choose four answers.
I NEED AN ANSWER FAST WILL AWARD BRAINLIEST AND YOU GET 30 POINTS If they were still living, what would Carnegie and Rockefeller think about net neutrality? Wou