ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Questão 22 Na sintaxe interna da estrutura da frase: "Todos nós fomos à festa de formatura". Identifique abaixo a alternativa correta: A) *Todos nós é o sujeito
what is an acceptable reason for a new federal bureacratic organization to be created as an inependent executive agenv\cy
Which of the following represents a difference in the process by which a monopolistic competitor and a monopolist make their respective decisions about quantity
"$1,750,000 on July 1. The company expects to mine ore for the next 10 years and anticipates that a total of 400,000 tons will be recovered. The estimated resid
change 651 to millilitres​
Universal containers uses a custom object named Insight, which is the child in a master-detail relationship with the opportunity object. Sales teams use this ob
explain effect of land enclosure movement on peasant farmers in britain?{10 mks}please help gys
solve 75cm ratio 1m​
Assume Costner Corporation, a U.S.-based MNC, invests 2,500,000 Zambian kwacha (ZMK) for a one-year period at a nominal interest rate of 9%. At the time the loa
P(-2.64 < z < 1.67)​