irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

The radiuses of two intersecting circles are 17 and 39. The distance between their centers is 44. Find the length of their common chord
Graph f(x)=−|x+4|−3. Use the ray tool to graph the function.
Wren owns an average weekly net pay of $615.00. which compound inequality correctly shows the amount of money Wren can spend with a monthly budget for food betw
Q5, plsss need help, its timed..........
which of the following is not absolutely necessary to use the internet a.computer b.telephone line c.printer d.modern
Why do we add the exponents when multiplying monomials that have the same base? Please help me thank you.
The San culture is an influential part of southern Africa. As with many African cultures, modern issues threaten this group's traditions. What are some continue
i need help with math
12/5 rename the fractions as mixed numbers
if a nucleus measures 100mm on diagram with a magnification of x 10000 what is the actual size of the nucleus