parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

What is the electron configuration of helium
20% of my money is £2.55 What is 2/5 of it?
What are the origins of prevailing ideas about natural, ideal, and deviant bodies in sports and in society?
what is the cubic root of - 250
would you rather be a senator or a representative member? why or why not?
Alex makes ceramic bowls to sell at a monthly craft fair in a nearby city. Every month, she spends $50 on materials for the bowls from a local art store. At the
If you multiply a number by five and then subtract negative ten, the difference is negative thirty. What is the number?
what describes the solvent in any solution
what describes the solvent in any solution
What is the formula for the volume of a cuboid?