faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of each variable
HELP ASAP 1. A group of numbers, variables, and/or operation symbols that represent a mathematical relationship. is called? 2. A known number, a variable, or th
Which is the best inference about Lincoln’s assessment of his presidency? A. Lincoln thought he could have been a more decisive decision-maker. B. Lincoln did n
what Are the process of photosynthesis and cellular respiration produces?
h (x) =4x-2 complete the function table
Question # 1 Multiple Choice An indeterminate sentence means there is no possibility of parole. False or Ture​
PLEASE PLEASE HELP ME!
In the attachment there is a density column where there is colour Question: tell me why is the red at the bottom of the density column if it is the least dense
Balance these equations! 1) AIBr; + K- KBr + AI
please explain thanks