Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x?A. 155°B. 60°C. 35D. 25°​
A grocery store chain recently rolled out a customer loyalty program that sends the customer a $5 coupon towards their next purchase for every $250 they spend a
Using a simple pendulum, we can measure.
Cooperative federalism is characterized by
How do hormones influence the onset of puberty?
9x−9y=0 3x−4y=10 solve by elimination
What is the conjugated expression?
Which of these would a socially responsible company use? A. Mediation services B. Tariff protections C. Renewable resources D. Product marketing 2b2t
A cosmic ray proton moving toward the Earth at 3.5x 10^7 ms experiences a magnetic force of 1.65x 10^-16 N. What is the strength of the magnetic field if there
Proponents of rational expectations theory argued that, in the most extreme case, if policymakers are credibly committed to reducing inflation and rational peop