shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

which country in Europe with 2000 islands is often shaken by earthquakes
Vicky came home from the matinee at 5:45 pm.The travel time to and from the cinema was 1/2 hr each way . She spent 2 1/4 hrs at the cinema . What time did she l
a field has a perimeter of 1.48 kilometers it is 460 meteres long how wide is the field
which sentences in this passage introduces a new topic that might begin a new paragraph
the flight lasted for 12 seconds at an average speed of 10 feet per second. the ratio of the airplanes wingspan to the distance flown was 1:3 what was the wings
How would you describe the Romans compared people who live in front of them? what made the Romans only? think about the many ways they were different from those
What new information can you add to your definition of physical change ?
How did Jewish ideas spread
How would you prepare 250 mL of a 6.0M NaNO3 solution from a 15M NaNO3 solution?
Some portion of the milk produced in the United States comes from cows treated with genetically manipulated hormones that increase a cow's milk production. This