electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve this?
WILL REWARD U BRAINLIEST! A restaurant did a survey among 100 customers to find their food preferences. The customers were asked about their preferences for pas
I need help with this
Parallelogram RSTU is a rhombus. m∠R = 120° What is m∠T = 120 (What is m∠RSU?)
A rollercoaster car at the top of a hill has _____. potential energy kinetic energy chemical energy light energy
a car loses a quarter of its value every year. it is originally worth $35,000. to the nearest dollar,how much will the car be worth in 8 years?
I’m how many different ways can she give the four remaining flowers to the rest of the teachers in the afternoon
Savannah talked for 6 minutes on the phone. Catherine talked for n minutes. Catherine talked 3 times as long as Savannah. How long did Nathan Talk?
Help. I need to know the length of ac
Why does mr stop working