davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

plz help which power did Mexico gain independence from A.Aztec B.Maya C.spain D.great Britain
A treatment for methanol poisoning is to have the victim drink large amounts of ethanol. Why might this be an effective treatment
A)What is the difference between the highest elevation in Alabama and lowest elevation in Louisiana? B) find the difference between the lowest elevation in New
Many people have settled in central Mexico instead of the eastern or western portions of the country. What physical feature keeps people away from the eastern a
Which is these regulations fall under the jurisdiction of the environmental protection agency
When a couple shares passion and intimacy but there is no commitment, sternberg would say they have:?
To make 1 1/2 dozen muffins, a recipe uses 3 1/2 cups of flour. How many cups of flour are needed for every dozen muffins made? Enter your answer in the box as
NEED HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIESTT is between points P and B PT = 15 and TB =10 what is PB enter your answe
help please:((( p.s the last word is bill
What do all of these mexican-american war events have in common?