rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

This is Solving Linear Equations.
(b) The force, F, between two objects is inversely proportional to the square of the distance, d, between them. The distance between two objects is increased by
Mini wants to buy a scooter for Rs 62,000 . She has only Rs 19,000 with her, so she decides to take a loan from a bank for the remaining amount. The bank offers
What is the answer for this question
Several doctors gave their medical __________, explaining that the surgery was not necessary. A .advice B. degrees C. situations D. advantage E. .possibilities
Kelsey the triathelete swims 1.5 km east, then bikes 40 km north, and then runs 10 km west. Which choice gives the correct solution for the resultant? R2 = 402
Look at the image for the question below
Curtis purchased a bicycle on credit. When he received his credit card statement, he noticed several charges he did not make. What should he do?
Find the slope of the line containing the points (-2, -8) and (6,-4).
within the report wizard which of the following would you change in order to view a report in landscape orientation