TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

(1) When we call someone “pig” or “swine,” we do not mean it as a compliment. (2) But pigs do not deserve to be used as a symbol for an insult. (3) They are pro
g(x) = 4x+6 h(x)=x-5 Write the expressions for (g-h) (x) and (g-h) (x) and evaluate (g- h) (3). (g-h)(x) = (g-h)(x) = 0 (g+h)(3) =
1.07 x 104 -3.38 × 10³
PLEASE HURRY FAST!!! Jim is building a pen for his puppy. His puppy has an area of 127 square feet. Which is the best estimate for the number of feet of fencing
Cuanto vale la y en matemáticas
What is this phrase in English? "Mi madre es muy inteligente."
Which of the following best describes renewable energy? A. Natural mineral source of energy B. Sources that can be mined or drilled, and will last for a finite
how many molecules of oxygen is in water
d) At the New York Stock Exchange a certain online gaming stock had an initial public offering (IPO) price of 10 USD per share and is traded 24 hours a day. Ske
If x +2 is a factor of p(x) =x²-kx +7, thrn find the value of k.Also,find the other factor of the polynomial ?​