Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which type of gas is filled in lays pack and why?
What are the characteristics of mass culture?
lara has a tin of peanuts cashews and pecans she will pick a second nut without looking. how many outcomes are there for her two picks?
find the amplitude, period, and phase shift of the function defined by: y=3-2cos(3x+pi)
List all integers between -0.6 and 4.17 THANK U
write an equation that is perpendicular to the line y = 2x + 13?
let g(x)=x-3 and h(x)=x^2+6 find (h o g) (1)
Consider two linear transformations y = T(x) and z = L(y), where T goes from R^m to R^p and L goes from R^p to R^n. Is the transformationz = L(T(x)) linear as w
The Habsburg Empire did all of the following EXCEPT A. take control of Hungary, Croatia, and Slovonia. B. lose their Holy Roman Empire in Germany. C. remain a c
Write a complete reaction of succinic acid and acetic anhydride