powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

i need help with this, graphing
Find the mean median mode range for the following data 89 78 91 90 89 97
In what way are the girls in the story and the sister in the poem similar? A. Both the girls and the sister tell a boy that he is making a poor choice in a sit
Complètez toutes ces questions avec ce, cet, cette ou ces. 1. Est-ce que chapeau (m) me va? 2. Ils sont à combien, foulards (m)? 3. Vous n'avez pas anorak (m)en
The results of a survey of 200 adults are shown in the table?
Bonding with intermolecular forces: 1.) is C2H5CI a hydrogen bonding? yes or no? 2.) is C2H5CI dipole-dipole interactions? Yes or no? 3.) is C2H5CI a london dis
Choose an appropriate response for the following: “Gracias, señora.
Guía para el análisis de la novela el regreso de Justin
What happens when something grows exponentially? a. It has reached carrying capacity. b. Its outputs (death and emigration) are greater than its input (birth an
Earthquake X has a magnitude of 8.2 on the Richter scale. Earthquake Y has a magnitude of 5.5 on the Richter scale. How much more powerful is Earthquake X? Roun