Sofiaivanova3340
Sofiaivanova3340 Sofiaivanova3340
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Ten bagels and four muffins cost $13. Five bagels and eight muffins cost $14. How much does a bagel cost? How much does a muffin cost? (do not put $ in your answer)

Bagel:
Muffin:

Respuesta :

penguinjo
penguinjo penguinjo
  • 03-12-2020

Answer:

b= .80     m= 1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jessicayanes98
jessicayanes98 jessicayanes98
  • 03-12-2020
Bagels would cost .80 and muffins 1.25
Answer Link

Otras preguntas

I need help with 9 and 10
A precise sequence of instructions for processes that can be executed by a computer is called a(n) ... * algorithm input output process
maryś parents in roll of thunder helped fund mary education, lived in mississippi and decreased
if we remove the oxygen for 2 sec from all the world so some things will happen​
What should a compare and contrast essay provide? (Just use number 6)
Gasoline costs $3.37 per gallon. Mary's father puts 9i gallons in the tank of his car. How much will the gasoline cost?
You construct a tangent to circle O at point X on the circle, as shown below. What do you expect to be the measure of ∠OXY?
help me i will give 10 points
please help me with this choir homework about Martin o'Donnell
PLSS HELPP WILL GIVE BRAINLIEST PLS ANSWER ALL 3