talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Analyze the role of trans-Atlantic trade and Great Britain’s mercantilist policies in the economic development of the British North American colonies in the per
what were the states that were later carved out of land brought into the Union by the Louisiana Purchase
for f(x)=x+3 and g(x)=4x+5 find the following functions(simplify answers) (f*g)(x)= (g*f)(x)= (f*g)(-1)=
Find the volume of a cylinder made by rotating a rectangle with a width of 5 feet and a length of 8. Round to the nearest whole number
Which personal pronoun correctly completes the sentence? What is its use? Because so many leaves had fallen, their parents helped __________ rake the yard. A. t
what is 21% of 30.00
400 reduced by 3 times my age is 163. What is his age?
Angela earns x dollars an hour. On Friday, she worked 6 hours. On Saturday, she worked 8 hours. Which expression shows how much she earned both days ? A. 6x +
Which would a deist believe? A. It is through God that humans have natural rights to life and liberty. B. Surviving a disaster is a sign that God intervened. C.
Explain why the reflection of light off ground glass changes from diffuse to specular if you spill water on it