jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

If 65% of the 300 people surveyed likes chocolate,how many people liked chocolate?
A substance with ph of 6 is called? A. acid b. a base. c. water. d. a suspension
what problems arose as a result of disagreements between catholics and protestants
Select the correctly punctuated sentence. John and Mary house has a large front yard. Johns and Maries house has a large front yard. John and Marys house has a
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. It is, a hexagonal, traffic sign. B. Jeremy has an old red wagon. C. The antique, and enormous clo
Which address uses correct punctuation? A. 23 Squirrel Street, Pittsburgh, Pennsylvania, 15201 B. 23 Squirrel Street, Pittsburgh Pennsylvania, 15201 C. 23 Squir
jacob's class has 24 students.if 1\8 of them play the piano. how many students in his class play the piano?
Can anyone tell me ideas of science pprojects? Thanks!
Mao Zedong led the ___ on the Long March. a. Nationalist Party b. People's Liberation Army c. New Life Movement d. People's Republic of China Army
Which words in the sentence make up the adverb phrase? When the sun is shining, my family enjoys walking around the neighborhood. A. is shining B. around the ne