shivampat512
shivampat512
03-12-2020
Mathematics
contestada
11. $1.44 for 12 pencils
Respuesta :
Luz66
Luz66
03-12-2020
Answer:12 cents per pencil
Step-by-step explanation:
1.44/12
Answer Link
gtsratttttt
gtsratttttt
03-12-2020
12 cents each
Djdjdjdkdkdkd
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
Match each term to its description.MatchExcess reactantLimiting reactantTheoretical yieldA) Product amount that can be made by the given amount of reactantsB) R
Show that if the diagonals of a quadrilateral bisect each other at right angles then it is a rhombus.
Find the equation of the line with the given properties. Sketch the graph of the line. Passes through (1, -6) and (8,3)
Which of the following is an example of a density-independent factor?A. competitionB. seasonal changesC. population size
In a storage area of a hospital where the temperature has reached 55 °C, the pressure of oxygen gas in a 15.0-L steel cylinder is 965 Torr.What is the final pre
HOW DID IMPROVEMENTS IN FARMING LEAD TO GROWTH OF CIVILLIZATIONS? WHAT WERE THE TWO OF THOSE IMPROVEMENTS AND HOW DID THEY AFFECT GROWTH
C3H7OH + O2 -> CO2 + H20balance the equation then find mole ratio of oxygen to water, how many mores of carbon dioxide are produced when 4.6 mol of oxygen re
If y=12 when x=15, what is x when y=21?
Analyze the following expressions. Write down the factors,terms, coefficients, constants and the operations.
How do I do this problem? 9.A) A 100 g apple is falling from a tree. What is the impulse that Earth exerts on it during the first 0.5s ofits fall? What about th