ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

????????????????????​
4.Two different cars are traveling at 60 mph. At a certain point, both cars slam on the brakes. The distance it takes for each car to stop is then measured. Wh
write a real world problem that can be solved using proportion​
I need help with these questions.
1.1 Each week, you order dinner for your science | club from a local pizza restaurant. An order of three large pizzas, 12 bread sticks, and 20 chicken wings cos
what is the main theme of surah ikhalas​
Which method of selection an individual for office was used in early times for state
At what phase change does a substance change from solid to gas or steam without first changing to liquid? A) sublimation B) statement C) vaporization D) melting
Find the 82nd term of the arithmetic sequence –8, 9, 26, ...
what is a current potential difference graphs?