caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Who did Italy ally with in ww2?
During a thunderstorm​ yesterday, 600 millimeters of rain fell in 30 minutes. What is the unit rate for millimeters per​ minute? Use pencil and paper. Describe
Which elements are contributing causes of poverty in india? check all that apply. civil war rapidly increasing population reliance on subsistence farming lack o
4. Which of the following statements about sentences is true? A. There are only two sentence patterns you can use to ask a question. B. The English language gen
what is the portion of a market controlled by a particular company or product? Choose the answer. a) market share b) market goal c) sales funnel d) market budge
What adaptations do plants in the desert have that protect their water and food storage? a. they use bright colors to warn off organisms. b. they taste horrible
A user doesn't want a website to know which of the website's webpages they visit. which action(s) can the user take to prevent the website from recording their
Where did the Japanese attack in Hawaii?
Which elements are contributing causes of poverty in india? check all that apply. civil war rapidly increasing population reliance on subsistence farming lack o
How do you plot points on a graph?