Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following options does NOT describe a fact? a. builds arguments and support ideas b. from reliable sources c. expresses feelings, attitudes, and be
An oversupply of workers led to lower wages. a. True b. False
What are the products of burning fuel
Walking and running both have low impact on joints. a. True b. False
Information based on opinions is valid. a. True b. False
what was the nazi party?
mrs.bowen's homeroom is creating a web page for their schools intranet site. they need to reduce a scanned photograph so ot is 720 pixels by 320 pixels. of the
When the government allows free enterprise but places some restrictions on the economy it is called a________. a. command economy c. wide open economy b. free m
Which of the following could be described as very far left supporters? a. Liberals c. Conservatives b. Radicals d. None of the above
what is y = (x-6)^2 - 2 in y = ax^2+bx+c form