makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

who is elected in the federal assembly?
what prefix before saccharide would you use to describe sucrose
What is 0.2 as a whole number?
English essay Is my text goood? grammmar spelling too ???? The Earth Needs Water! The Earth has many life-threatening problems caused by humans. One of these
WHO WERE THE "MOUND BUILDERS OF THE Mississippi River VALLEY"?
What did Stalin want for the future of Germany? (A) He wanted Germany to remain under the control of the Allies. (B) He wanted a stronger and united Germany. (C
A woman treated her home with a pesticide that kills spiders. The first application killed 78% of the spiders. Two months later she applied the pesticide again,
justify why a/b x b/c x c/d x d/ e is equal to a/e when b,c,d, and e are not zero?
In 2011, a movement known as Occupy Wall Street began in New York City. The protestors asserted that large corporations had too much influence on government. Th
Do your cells use food to directly power their various functions? Explain your answer.