rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The South’s economy in the 1859s is best described as?
Hi please help me on number 25 and explain thank you
what were some of the things that Europeans and native Americans exchanged with each other ​
compare the word alleys and ponies how are they alike how are they different​
Jordan and dion went apple picking. Jordan picked 8 9/10 of apples and dion picked 9 6/10 of apples. When they got home they put all the apples in one container
Lincoln's decision to arm black soldiers occurred at what point?
What does Crossing Over cause?
20 POINTS Use the problem below to answer the question: 34 grams of carbon react with an unlimited amount of H2O. The reaction is: C + H2O → CO + H2 What is
at the very end of a small or medium sized stars life cycle, after it has become a red giant what happens to the star? A. It becomes a supernova B. It becomes a
how many TeV would it take to power New York City for a month