jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

What perspective held by Hispanic-American agricultural workers led to the creation of the United Farm Workers? A. Small family farms needed economic assistance
LIFE OR DEATH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Choose the answer. Read the passage: Oh some Scholar! O some Sailor! Oh some Wise Man from the skies! Please to tell a l
What were the positive effects of communism in Vietnam?
What are two keys to good health?
OSHA requires that employers report all work-related fatalities to OSHA within _____ hours and inpatient hospitalizations that require care or treatment, all am
darnells's car used 8 gallons of gasoline to travel 340 miles.After a mechanic worked on the car it used 7 gallons of gasoline to travel 350 miles. If the price
one number is equal to two times a second number. two times the first number plus two times the second number is 24. if you let x stand for the first number and
Numbers 1 and 2 please help!
Verify whether or not the algebraic expressions are equivalent for m = 4. Explain your answer. 2m + 5 + m – 4 – 5m – 4 + 8m + 5
Which area in Sub-Saharan Africa is LEAST likely to be heavily populated?