jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Diagram 2 shows an isosceles triangle MPQ, HSP and KPM are straight lines. Find the value of x + y.
Find the distance between 13/3 and the square root of 16/9
-1/2-(-1)-(1/4) help needed plz
A man whose mass is 80kg climbs a staircase in 20 seconds a expends a power of 120 Watt. Find the height of the staircase​
In which quadrant does the point (16, 21) lie?
which states were supported by the virginia plan​
An object traveling around another object in space is in what?
Julia must fast for two hours before she goes to her doctor’s appointment. What must Julia do?
John's tire is 2.25 ft in diameter. If his driveway is 150 ft long, how many complete rotations will his tire have to make to travel the length of his driveway?
As a means of preventing terrorist activity, do you have a problem with the Federal government having access to your e-mail account, library records, and other