shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

education in city is better than town​
Find the HCF of: 3x and 6x.​
Solve 3x – ly= 11 and -2x – 4y=-26 by elimination If anyone can help me with this it’d be appreciated
Identify each as measurement for area, volume, density, time, mass temp, length: ns, 12g/ml, 1.8pm, 250m2 ,325K and 5.4mL and 90kg
#English Hello, Is there a website to select the place of the sentence stress of any English sentence?​
Here is the setup for a non-traditional casino game: You draw a card from a well shuffled full deck and if the card is a king you win $100. The game costs $2 to
When and why did the political parties start?
16.7.1 One-fifth of the length of a foot-race is 7 miles. Find the length of the race.
Two positive charges, 91 = 5 x 10-'[C] and q2 =1 x 10-9 [C], are separated by a distance of d=0.05 m. At location 'P' between the two charges, the net electric
The first and last term of an A. P are 1 and 121 respectively. Find the number of terms in the A.P and the common difference between them if the sum of the term