LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

A 30-pack of paper towels costs $48.30. A 32-pack costs $49.60. Which is the better buy? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2016
The one that is $48.30.  I hope it helps!
Answer Link
iamurqueen13 iamurqueen13
  • 12-10-2016
32 pack because u get two more for an extra dollar and 30 cents
Answer Link

Otras preguntas

Redefining the business mission of a mattress manufacturer as a "good night" sleep rather than stating the mission as "the manufacture of high-quality mattresse
What is the polynomial in standard form
PLEASE HELP 15pts If f(4) = 7 and f'(4) = -2, f(3.97) = ?
During the late 1800s and the early 1900s, women argued that the Fourteenth Amendment gave them the right to
He ________ uses images and storytelling that relate to hispanic culture
what elements make up lipids?
A system that requires that a person choose a mate outside of particular groups, like one’s family. A. Polyandry B.Nuclear Family C.Matrilineal Descent D.Endoga
In the Garden by Emily Dickinson A bird came down the walk: He did not know I saw; He bit an angle-worm in halves And ate the fellow, raw. And then he drank
a 50kg box is being pushed along a horizontal surface. the coefficient of kinetic friction between the box and the ground is 0.35.what horizontal force must be
I'm barely on question 13 out of 25, need to speed up can someone help out