renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is one of the very first things to do when planning your website? Question 11 options: A) Focus on search engine rankings. B) Check for pixalizat
About how many millions of tons of paper and paperboard were consumed worldwide in 1970? 1980? 1990? 2000?
The set of points (4, 3), (7, 3), (4, 0), and (7, 0) identifies the vertices of a quadrilateral. Which is the most specific description to tell which figure the
Which of the following is not true of cells? (4 points) Cells are living. Not all cells are the same. Some cells are living and some cells are not. C
If sin⁡ θ=−4/5, and 270° < θ < 360°what is cos θ?
June has decided to take up quilting. She bought a sewing machine for $135. It’s costs her $11.75 in raw materials to make a quilt, and she can sell a quilt for
how many whole numbers are less than 600 but are multiples for both 8 and 11
the shortest periods of geological time are called​
suppose f(x) = x^2 and g(x) = (1/2x)^2. which statement best compares the graph of g(x) with the graph of f(x)? A. the graph of g(x) is shifted 2 units to the r
18. What was a result of the French and Indian War? A. The colonists learned they didn't have much in common with the British. B. The British defea