averies2673974 averies2673974
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help I'll give brainliest

Please help Ill give brainliest class=

Respuesta :

amanjotkaur788
amanjotkaur788 amanjotkaur788
  • 03-11-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 03-11-2020

9514 1404 393

Answer:

  b.  The cost of orange juice is $3 per jug.

Step-by-step explanation:

A "unit rate" is a rate that is "per <single item>" The rates given are per the following numbers of items:

  a: 3

  b: 1 . . . a unit rate

  c: 10

  d: 2 (dozen) or 24 (single roses)

The rate of selection B is the only unit rate.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a common treatment for a mental disorder?
find a GCF of 24 and 48
How many different combinations of chromatids are possible during the early phases of anaphase in meiosis II
10. A boxer was able to land 10 punches in 4 rounds. At this rate, how many punches would he land in 9 rounds? If you get stuck, consider using the table. punch
Which graph does NOT represent a function?
An Olympic runner completes the 200-meter sprint in 23 seconds. What is the runner’s average speed? (Round your answer to the nearest tenth of a meter per sec
Fill in the blank. _________ means having complete knowledge of all things. Hurry Please!!!
50 POINTS DONT SKIP URGENT Marcus went to the post office with $20. He mailed a package for $6.50. At most, how many $0.50 stamps could he have purchased?
what was the reaction of American citizens on Vietnamization?
How many moles of barium(Ba) do we have if we have 1,000g?