C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

In which part of a story is the lesson or main message revealed?
Which is a fused sentence? I love drawing because it exercises my imagination. Our pet poodle loves to sit on our laps and take long naps. Pablo took a music cl
in edgar allan poe's the raven, what is the last question the speaker asks the bird
Mary and Jan are both at a gas station at Hill and Elm. From the station, Mary Drives 24 miles north and Jan drives 10 miles west. Find the distance between Mar
how does moving the place of a digit change its value
If you were asked to write a summary of the 1968 presidential election, on whom would you likely focus significant attention? Gerald Ford John F. Kennedy Martin
William, Joseph, Margaret, Frank, and Jeffrey all work for the same company. Frank has been there the longest, eleven years and makes the most money, three time
how does moving the place of a digit change its value
In the South Pacific Marines used coded messages sent in the _____ language.
In which part of a story is the lesson or main message revealed?