pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of (-4.5) (-8.25) ? Please!
2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w
Solve by completing the square X squared -6x+8=0
(3x-4)∧2=8 how do i solve this
why does salt separated from a salt water solution look different than the salt that dissolved in the water
Write an equation yo model each situation then solve ! A stack of 12 bricks is 27 in. High. What is the height of each brick
write the ratio as a fraction in simplest form6ft to 4yd
Write an equation to model each situation thee solve ! The tallest player on the basketball team is 77 3/4 in. Tall. This is 9 1/2 in. Taller than the shortes
Which digit in the number 53,941 would be changed to form 58,941? How would the value of 53,941 change?
how do oceanographers get to the bottom of the ocean?