Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

1. When must you have proof of financial responsibility? A. Every time you drive B. Only when involved in an accident C. When carrying passengers D. Financial r
2v(-4v^2+4v+4) BE FAST! Best gets the Brainliest.
Is there any shortcut to improve English reading and writing?
Match each type of farming with its description involves the cultivation of small areas farmers practice farming on an industrial scale large monocultures of tr
A fruit juice company makes two kinds of juice blends, each in 1 gallon bottles. the regular mix uses 1/2 a gallon of orange juice and 1/2 gallon of pineapple j
A 12,000-lb killer whale might eat as much as 14,000 lb of fish per month (assume a 30-day month). If the average weight of a certain type of fish is 3.4 oz, es
A chemistry student needs 50.0 g of dimethyl sulfoxide for an experiment. By consulting the CRC handbook of chemistry and physics, the student discovers that th
I am the number that is 100 greater than 3,362. What number am I ?
1/2>-1/6-2/9x someone pls explain how to do fractions
What is the equation for the line that is perpendicular to line m, through B