lmacias910
lmacias910 lmacias910
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP ME it's due at 2:45 p.m.

PLZ HELP ME its due at 245 pm class=

Respuesta :

Magzs Magzs
  • 01-11-2020

Answer:

16 uniforms, assuming the mail fee is for the entire order.

Step-by-step explanation:

Money to spend: $475

Cost per uniform: $29

16 uniforms: 16 x 29 = $464

Adding mailing fee: $464 + $6.50 = $469.50 out of $475 total

Answer Link

Otras preguntas

Please help me ? + 14% = 3990
Which of the following maps below is a satellite image of Egypt? Map A Map B Map C none of the above
Can someone help me how much is 3/2
Please help me!Does kepler 452b have magnetic air? or as we called a exomagnet? Do Pluto planet have a ice spikes or some of snow temperature and does pluto hav
Please answer ASAP thank you and please I will mark you as a brainlist
NO LINKS OR ANSWERING QUESTIONS YOU DON'T KNOW!!! The zeros of the polynomial 3x^4 - 5x^3 - 62x^2 - 92x - 24 are x = {-2, -1/3, 6}. Determine the intervals wher
If the cost of white tiles is $240, what is the unit cost of white tiles? I need help with C and G and are A,B,E, and F right?? Plz help ASAP
There is no centripetal force if the object moves in a long line. True or False?
what additional load will be required to cause the extension of 2.0cm when an elastic wire extend by 1.0cm when a load of 20g range from it​
Hãy tính phản lực liên kết tại ngàm A, bản lề C và gói di động D biết p=400N/m P1=100N P2=200 P3=300 M1=100N/m N2=200N/m