avaeta
avaeta avaeta
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mixed priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix?

Respuesta :

KGOTALLEMANSWERS KGOTALLEMANSWERS
  • 01-11-2020

Answer: 43c

Step-by-step explanation: 1.29/3=0.43

Answer Link
kelsiemelanson1 kelsiemelanson1
  • 01-11-2020

Answer:$.43

Step-by-step explanation:

1.29/3

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference of the rational expressions below? 2/x-2 - 3/x
plz help!!!!!i want to check my answer
What is 4/5 of a dollar?
Question number 1 they are asking for highest possible theoretical temperature?
Lee and Fred are elementary school teachers. Fred works for a charter school in Pacific Palisades, California, where class size reduction is a goal for 2013. Le
1 + 1 is a calculus BC question im giving all my points for it.
What are the solutions of 4x^2-x+9=0 ?
What are the vascular tissues of a plant and what materials does each move?
HELP IDK HOW TO FIND THE SLOPE CAN YOU PLEASE MAKE AN EQUATION LIKE Y= something x + something IDEKKK
A sample contains 3.0 moles of barium chloride. How many chlorine atoms do you have?