adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

a steady force is used...
3. Which of the following would make it least appropriate to run a dependent/paired samples t-test? A. Your outcome is continuous b. Your predictor includes thr
i need help please and thanks❤️
What structure in fish allows for oxygen to be filtered out of water.
3. The is the rigid top layer of the Earth made up of toc crust and operate This layer is thought to be broken into plates that move around on the Fund's suriac
A flock of 20 seagulls merges with a flock of cardinals. The new flock is bigger than either of the original ones, but still, it is no larger than 100 birds. Ho
What is Madison's role in the government at this time?
Karen walked three miles in 48 minutes. Bob walked one mile further than Karen. If it took Bob 1 hour and 5 minutes to complete his
f(x) = x^2. What is g(x)
Which reaction is a decomposition reaction?