Adamaris118711 Adamaris118711
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag of apples cost $3.50. Use that rate, to complete the table to identify equivalent ratios, and then answer the questions.

Apples cost $ __ per pound.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2020

Answer:

.70 hope this helps

Step-by-step explanation:

Answer Link
danaghaz danaghaz
  • 12-10-2020
.70 hope this helps you plz rate
Answer Link

Otras preguntas

How did Carlsbad caverns form in your own words.
Why do the north poles of these two magnets repel each other?
The ancient kingdom of Ghana was NOT O involved in the important gold-salt trade. O in eastern Africa. O converted to Islam. rich in gold.
Are antibiotics always the answer for curing illnesses? * No, viruses and some illnesses cannot be cured with antibiotics. Yes, viruses and some illnesses can b
The best time to learn how to treat injuries is _____. when you become injured when you're helping someone who just got hurt before an injury happens none of th
All of it . it’s so confusing like the rest I understand just not the first part.
why does saturn exert more gravitational force than mars ?
10 points!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anybody pls help me by showing the proper working. Thank you ​
A day in Zishan’s life