Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

Please dear god help me. God bless to all ❤
fatty acids are made of long chains of ________ atoms with attached ____________ atoms
What is the theme of The right thing to do at the time by George Garrett
what is the slope of the line represented by the equation 10×+5y=4a.2b.1/2c.-1/2d.-2
Katie is 3/5 of the way to Brianna's house. Larry is 7/10 of the way to Brianna's house. how much closer to Brianna's house is Larry?
Llena los espacios en blanco. Tus hermanos y tú son los _____ de tus padres.
I need help with these two
Radiant energy _____. A. moves in waves B.includes nuclear and chemical energy C.needs a medium to travel through D.is transferred through conduction
Geometry help??? I really need help with 6-13 please
what is a better radiator of heat: SOIL or WATER? and why?please, I need it right now!!!! can you help me?