litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

I need help factoring!
Who is Alexander the great?
Miguel's teacher asks him to color 4/8 of his grid. He must use 3 colors; red, blue, green. There must be more green sections than red sections. How can Mig
What is 20/6 in an simplified form?
What bodies of water touched Latin, Eastern Orthodox and pagan lands ?
The __________ gave women the right to vote.
there are 8 pencils in a package. how many packages will be needed for 28 children if each child gets 4 pencils
A number multiplied by itself, then added to five
Population growth impacts areas in a variety of ways. What impact does human population growth have on water resources? Population growth causes a decrease in w
Describe two differences between german culture and the roman culture.