madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

___ are the four most expensive programs funded by the federal government.
The selection structure is the completion of ____.
Two types of nutrients and examples
How do you think the powers of Congress will change in the future?
Patrick starts hiking at an elevation of -418 feet.he ascends to an elevation of 387 and descends of an elevation of 94 feet higher than where he began.he desce
Of the following, which is the most significant factor in causing strained border relations between Mexico and the United States? Mexico is the largest fo
compute 214.056 + 9.3456. Round the answer appropriately
how do I write fifteen is no more than a number t divided by 5 as an inequality
the term due process appears in which two constitutional amendments a) first and fourth amendments b) sixth and eighth amendments c) fifth and fourteenth amendm
Find the value in 3 of 6035 ?